Paylasalim.forumdizini.com (P.F)

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım)

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) Besikt10copy
    Forum Başarısı : 39620
    Cinsiyeti : tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) I_icon_gender_male Hangi Ülke : Türkiye

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) Empty tel küre yapılışı... (Resimli anlatım)

Mesaj tarafından  Salı Ara. 22, 2009 12:04 am

500x500 piksel büyüklüğünde background'ı beyaz olan boş bir sayfa açıyoruz.

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) 13nv

20x20 piksel büyüklüğünde background'ı beyaz olan boş bir sayfa daha açıyoruz.

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) 22vc

Background adlı layer ın üzerinde iki defa tıklayıp ok tuşuna basıyoruz, ve yeni bir layer açıyoruz.
    Layer 1 aktif iken Ctrl + A ile layeri seçip Edit/Stroke'i açıp olduğu gibi OK'ye tıklıyoruz. Layer 0'ı

görünmez yapıp Edit/Define Pattern... i tılayıp Ok'ye tıklıyoruz. Ve çalışma sayfasını tıklıyoruz.

500x500 olan sayfamızı açıp yeni bir layer açıyoruz. Edit/Fill... komutunu açıp Patterni daha sonrada

oluşturduğumuz patterni seçiyoruz.

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) 32jf

Filter/Polar Coordinates i açıp Rentagular to Plar ı seçip OK'ye tıklıyoruz.
    Araç çubuğundan Eliptical Marque Tool'u seçip resimdeki gibi seçim yapıyoruz, daha sonra Select/Save

selection ile seçimimize isim verip (daire) kaydediyoruz.

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) 41aq

Çalışmamız bu durumdayken Ctrl+J kombinasyonunu kullanarak seçim alanımızı başka bir layera

kopyalanmasını sağlıyıp Layer 1 adlı katmanı gizleyebiliriz.
    Yeni Layer 2 katmanımızın bir kopyasını daha çıkaralım yine Ctrl+J kısayolunu kullanarak.

Layer 2 katmanımızı seçip Select/Load Selection... u seçip kaydettiğimiz (Daire) seçimi bulup

OK'liyoruz. Filter/Distrot/Spherize filtresini açıp 100% ayarını yapıp OK'liyoruz.

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) 54zh

Layer 2 copy katmanını seçip Opacity değerini % 30 yapıyoruz. Ctrl+t ile transform özelliği ile

resimdeki yere 150 yazıp işlemi onaylıyoruz.

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) 68by

Son olarak aşağıdaki ayarları yapıp arka planımızı da belirledikten sonra çalışmamız hazırdır.

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) 70ah

Ve sonuç...

tel küre yapılışı... (Resimli anlatım) 81zm

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 10:56 am