Paylasalim.forumdizini.com (P.F)

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yazıya Duman Efekti Verme

Yazıya Duman Efekti Verme Galata10
    Forum Başarısı : 39726
    Cinsiyeti : Yazıya Duman Efekti Verme I_icon_gender_male Hangi Ülke : TÜRKİYE

Yazıya Duman Efekti Verme Empty Yazıya Duman Efekti Verme

Mesaj tarafından  Çarş. Kas. 18, 2009 3:34 am

Başlangıç olarak 1000×500 pixel boyutlarında bir döküman açıp onu istediğimiz bir renkle dolduruyoruz. Ben beyaz seçtim.
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_01
    Şimdi aşağıdaki layer style’larını uyguluyoruz.

Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_02
    Buna benzer bir sonuç elde etmemiz lazım..
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_03
    Şimdi arka plana duman pattern’i ekleme zamanı. Bunu yapmak için fırça kullanacağız. Bu fırçayı ya da kendi duman fırçalarınızdan birini kullanabilirsiniz. Renk olarak #502d01 seçin ve fırça darbesi vurun tuvalinize. Bob Ross gibi hissettim kendimi Yazıya Duman Efekti Verme Icon_smile
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_04
    Sanırım fırçamızı biraz daha keskinleştirmek gerekiyor. Sharpen Tool ‘u Brush: 600 px, Mode: Normal, Strength: 50% şeklinde ayarlayıp uyguluyoruz. Aşağıdaki sonucu almış olmalıyız.
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_05
    Sıra geldi yazıyı eklemeye. Horizontal Type Tool‘u kullanıp istediğiniz bir şeyi yazın. Çalışmayla uyumlu olması için ben ‘SMOKE’ u seçtim.. Yazı fontu olarak da Arial Black‘i kullandım.
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_06
    Şimdi efektimizi yapmaya başlıyoruz. Ama önce doğru pattern’imizi bulmamız lazım. Google Images’i kullanarak doğru patterni bulabilir ya da benimkini kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz dosyayı açıp Edit > Define Pattern yolunu izleyerek pattern olarak kaydedin.
    Şimdi ana dökümanımızı açın ve aşağıdaki Blending Options ayarlarını yazı katmanına girin.
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_07
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_08
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_09
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_10
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_11
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_12
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_13
    Hepsinden sonra aşağıdaki gibi bir sonuç elde edeceğiz..
    Yazıya Duman Efekti Verme Smoked_text_14

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 6:46 pm