Paylasalim.forumdizini.com (P.F)

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım)

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) Besikt10copy
    Forum Başarısı : 39680
    Cinsiyeti : 3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) I_icon_gender_male Hangi Ülke : Türkiye

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) Empty 3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım)

Mesaj tarafından  Salı Mayıs 11, 2010 1:18 pm

Kullanacağımız Kan Fırçaları:
    http://rapidshare.com/files/92050632/20_Decay__Blood_Brushes_And_Dark_Places_Brush_Set.rar
    ilk olarak kendimize bi çalışma sayfası oluşturuyoruz..
    3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) 35cfwg2
    Daha sonra rectangular marquee tool [M]tool aracını seçerek resimdeki gibi ayarlıyoruz..
    3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) 15a6o4
    Daha sonra sayfanın ortasında bi seçim alanı oluşturuyoruz..ben size söyleyene kadar bu seçili alanı sonlandırmayınız..yeni bi layer oluşturup adını siyah çubuk yapıyoruz..seçili alanımızı siyahla dolduruyoruz..daha sonra yeni bir layer daha oluşturup adını beyaz çubuk yapıyoruz ve içini (seçili alanımızı) bu kezde beyaz ile dolduruyoruz..

Beyaz Çubuk Layeri seçili iken Filter-Blur-Gaussian blurefektini aşağıdaki gibi bi değerle uyguluyoruz..

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) Nxon7
    Daha sonra Beyaz çubuk ve Siyah Çubuk layerlarını işaretliyoruz sağ tıklayıp merge layersyapıyoruz..seçim alanını sonlandırabilirsiniz..

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) Sewspf

[center]Edit-Transform-Distort yapıyoruz..

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) 2r7ol5i

Alt köşeleri tutarak ortada birleştiriyoruz..aşağıdaki resimdeki gibi bi şekil elde etmmeye çalışıyoruz..

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) Vhdk7l

Filter-Artistic-Plastic Wrap menüsü açıp aşağıdaki değerlerle uyguluyoruz..

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) Qnsi02

Filter - Disdort - Shear efektini açıp aşağıdaki gibi bir şekil veriyoruz

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) 2q01z80

Yeni bir layer oluşturuyoruz ve adını Kan yapıyoruz
    Burdan indireceğiniz bir Blood Brush ile kan layeri üzerinde bi kaç fırça darbesi ile vuruyoruz..

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) Eisf2v

Sonra oluşturduğumuz çubuk layerini CTRL basılı tutarak tıklıyoruz ve seçili hale geliyo..Select - inverse ile seçim alanını ters çeviriyoruz..ve Kan layerini seçip delete tuşuna basıyoruz..

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) Sl3ekp
    Kan layerine İmage - Adjustments - Brightness & Contrast menüsünü açıp brightness ayarını -25 olarak uyguluyoruz ve altındaki layer ile birleştiriyoruz (CTRL+E)

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) Ncfvhf

Son olarak Filter - Sharpen - Sharpen efektini uyguladıktan sonra resmimiz hazır..

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) 2q9mnuh

aynı resimden bi kaç tane yaptıktan sonra istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz..

Sonuç

3D Kanlı Çubuklar (Resimli Anlatım) Qod3wn

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 5:01 pm