Paylasalim.forumdizini.com (P.F)

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çok güzel bir çalışma

Çok güzel bir çalışma Besikt10copy
    Forum Başarısı : 39680
    Cinsiyeti : Çok güzel bir çalışma I_icon_gender_male Hangi Ülke : Türkiye

Çok güzel bir çalışma Empty Çok güzel bir çalışma

Mesaj tarafından  Salı Ara. 22, 2009 12:13 am

Çok güzel bir çalışma Bytrkbayraksm0

bunu yapmak için üç farklı ders kullanacaz ben sırası ile anlatıyorum.

1-) Öncelıkle kendımıze bır arka plan buluyoruz mesela benım yukarda kullandığım gibi bir taban kullanabirisiniz ve bu renklerde bir taban kullanırsanız bayrağımız ile uyum içinde olur.İsteyen benım taban resmını kullana bilir. Ama burda unutmamamız gereken bir şey var arka planı yenı bır layer açıp onun içine atmamız gerekıyor.Birde kalın bır yazı tipi seçin derim ben.
    Buyrun =
    Çok güzel bir çalışma Byturkbackze1
    2-) Şimdi resimin üzerine yazımızı yazacağız ama bunun içinde type mask tool kullanacağız.
    Çok güzel bir çalışma Byturkuf8
    Type mask tool seçeriz ve yazımızı yazarız yazdımızda arka plan kırmızı olması laızm yazımız yazdıkdan sonra tamam dıyoruz. Yazımız seçili olarak çıkıyor.Şu şekilde =
    Çok güzel bir çalışma Untitled1lv3
    Buda tamam dedikden sonraki hali =
    Çok güzel bir çalışma Untitlsed1bc3
    İşimiz nerdeyse bitti sayılır.Şimdi delete tuşu ile secili alanları siliyoruz.(yukarda yeni bir layerde acın dememın sebebi buydu). Sildikten sonra aşağıdaki blending ayarlarındakı işaretlerdim yerleri işaretliyorsunuz ayarlarını vermedim siz kendı resimine göre ayarlarsınız.
    Çok güzel bir çalışma Wol_errorThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 906x832.Çok güzel bir çalışma Untitled2lj4
    Bu da bittikten sonra aşağıda verdim resimleri taban resimimizin bulunduğu layerın alt kısmına atıyoruz tek tek aşağıdaki gibi olacak.
    Çok güzel bir çalışma 65005163vl7
    Downloadşifresi= By_TÜRK
    Bu adımdan sonra ctrl+shift+m kombinasyonu ile imagesready geçiyoruz.

Burda yacağımız çok basit taban layerımızı altına attımız bayrak resimleri 13 den aşağıya dour gizleyerek bir animasyon oluşturacaksınız. Bunu nasıl yapacaz dıye soracak olursanız ayrı bır ders olarak verırım ama şimdi olmaz google dan photoshop imagesready animasyo hazırlama dıye aratırsanız veya forumda da olabılır bakamdım bulursunuz genede istek yaparsanız ılerde ayarlarım bişiler

son olarak imagesreadyde şu şekilde olur

Çok güzel bir çalışma Sonut1
    en son resmı kaydedecegımız zaman ise ctrl+alt+P kombınasyonunu kullanıyoruz. Bunlara bastıgımız zaman ekrana internet sayfasında bızım yaptımız anımasyon gelır sağ tuş kaydet ilede resmımızı kaydederız.

Off be sonuda

Veya verdim bayrakları kullanarak bir animasyon hazırlaya bilirsiniz mesela =

Çok güzel bir çalışma Untitled1fy8

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 2:08 am